Szkoła Muzyczna

Szkoła Muzyczna I stopnia im. F. Chopina w Solcu Kujawskim[0]

Szkoła Muzyczna I stopnia im. F. Chopina w Solcu Kujawskim wyróżnia się na kulturalnej mapie miasta. Misja szkoły skoncentrowana jest na szeroko pojmowanej edukacji muzycznej oraz integralnym wychowaniu dzieci i młodzieży. Kadra pedagogiczna kształci wychowanków w zakresie gry na skrzypcach, fortepianie, perkusji, wiolonczeli, akordeonie, flecie, klarnecie, saksofonie oraz gitarze. Prowadzone są także zajęcia chóralne oraz kształcenia słuchu i audycji muzycznych. Szkoła może poszczycić się bardzo bogatą ofertą koncertową organizowaną przez nauczycieli oraz uczniów wpisanych w stały kalendarz imprez kulturalnych, jak Koncerty Bożonarodzeniowe czy z okazji dnia Niepodległości. Instytucja jest także organizatorem Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego oraz Konkursów Fletowych i Fortepianowych, podczas których nasze miasto odwiedzają setki uczestników z zagranicy jak i wielu regionów Polski.
Nasi uczniowie zdobywają najwyższe noty w wielu różnorodnych konkursach zarówno o zasięgu regionalnym jak i międzynarodowym. Renoma szkoły budowana jest od 2009 r. poprzez niestrudzoną pracę nauczycieli i uczniów zdobywających najwyższe nagrody w prestiżowych konkursach oraz szeroką wiedzę i praktyczne umiejętności gry na instrumentach.


Source url: https://soleckujawski.pl/de/node/751

Anhänge
  • [0] https://soleckujawski.pl/sites/default/files/styles/aktualnosci_slider_1170x589/public/2020-12/IMG_5770.JPG?itok=cKu3qUgr