Soleckie Wiadomości z Ratusza - co w najnowszym numerze?

Fragment pierwszej strony Soleckich Wiadomości z Ratusza z winietą.

9 czerwca i 14 lipca. Warto zapamiętać te daty. W czerwcu będziemy wybierali naszych przedstawicieli do europarlamentu, a w lipcu – radnego do rady miejskiej. Więcej szczegółów w najnowszym numerze Soleckich Wiadomości z Ratusza, które ukazały się 24 maja. O czym jeszcze piszemy na pierwszej stronie? Na przykład o tym, czym zajmą się radni podczas drugiej sesji rady miejskiej i o uroczystości z okazji zakończenia drugiej wojny światowej.

Na stronie drugiej między innymi są informacje o dwóch konkursach muzycznych organizowanych przez solecką szkołę muzyczną oraz wystawie z okazji jubileuszu Lasów Państwowych.

Jeśli ktoś chce dowiedzieć się, w jakim europejskim konkursie zwyciężyli solecczanie oraz czego dotyczy umowa podpisana z policją, czy zajęcia z żołnierzami w Szkole Podstawowej nr 1, powinien zerknąć na trzecią stronę „Wiadomości”. Tam w materiale pod tytułem „W skrócie” te i kilka innych informacji.

Na stronie czwartej rozpoczyna się wywiad z burmistrzem. W tekście m.in. odpowiedź na pytanie co zadecydowało, że Adam Michalak postanowił ubiegać się o fotel burmistrza.

Na stronie piątej dokończenie rozmowy z burmistrzem oraz informacja o pani Stefanii Jarosz, która dwunastego maja świętowała swoje setne urodziny. Jak ułożyło się jej życie i kto złożył dostojnej jubilatce urodzinowe życzenia – wszystko w materiale ze strony piątej.

W „Kulturalnym przekładańcu” o tym, co było i o tym, co się wydarzy w Soleckim Centrum Kultury lub z jego udziałem. W tekście przeczytamy o siódmym niebie, koncercie akordeonowym i festiwalu piosenki przedszkolnej. Są także zaproszenia na Dni Solca oraz solecką Senioriadę, na którą warto przyjść w kapeluszu. Jak zwykle na stronie szóstej repertuar Kina Kultura.

Sport i rekreacja, to w najnowszym numerze „Wiadomości” relacja z rajdu po Puszczy Bydgoskiej, informacja o mistrzostwach powiatu w piłce nożnej dziewcząt, szóstym wyścigu rowerowym, który odbędzie się drugiego czerwca i jubileuszowych biegach ulicznych zaplanowanych na… ale o tym na stronie siódmej.

Na stronie ósmej piszemy o dwóch konkursach ogłoszonych przez starostwo powiatowe. Pierwszy polega na polowaniu na zabytki, w drugim będą wybierane najpiękniejsze ogrody. Jest również bardzo ważna informacja o zmianie godzin pracy urzędu.

A w numerze jeszcze obwieszczenie burmistrza o obwodach głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego i kalendarz wyborczy w wyborach uzupełniających do rady miejskiej.

Ciekawej lektury.

Wersja mp4 tutaj:

Pierwsza strona Soleckich Wiadomości z Ratusza