UKS TOP Solec Kujawski

Klub powstał w listopadzie 2011 roku na mocy porozumienia o wyodrębnieniu i przenosinach, działającej od roku 1986, całej sekcji tenisa stołowego z klubu MLKS do nowopowstałego UKS Top.

Od początku funkcjonowania działamy bardzo aktywnie w sferze kultury fizycznej organizując dziesiątki imprez oraz eventów sportowych na najwyższym poziomie (głównie w tenisie stołowym, tenisie oraz turystyce rowerowej).

Na co dzień prowadzimy szkolenie w sekcji tenisa stołowego, treningi odbywają się w salach soleckiej SP nr 1 (terminy na stronie internetowej klubu). Nasi zawodnicy rywalizują z powodzeniem w wielu turniejach indywidualnych (niemal corocznie zdobywając medale Mistrzostw Województwa) oraz rozgrywkach ligowych (drużyna seniorów w II lidze PZTS oraz drużyna dzieci i młodzieży w Lidze Młodzieżowej KPOZTS).

Zapraszamy!

ul. Tartaczna 25
86 - 050 Solec Kujawski
Ł. Czarczyński, tel: 693 091 515
ukstopsolec at wp [dot] pl


24 kwietnia br. drużyna występująca w Lidze Młodzieżowej udała się do Laskowic aby rozegrać mecze w dwoma zespołami miejscowego Kusego Laskowice. Najpierw naszym rywalem był Kusy II. Od początku przewaga naszej drużyny nie podlegała dyskusji i szybko objęliśmy wysokie prowadzenie. Poszczególne pojedynki były zacięte, jednak ostatecznie we wszystkich triumfowali nasi zawodnicy i odnieśli wysokie zwycięstwo 18:0.

Punkty w tym meczu dla UKS Top zdobyli: Marysia Klepacz, Nikodem Waldowski, Nataniel Marjanek oraz Kacper Kozak - po 4 oraz pary deblowe: Marjanek/Klepacz oraz Kozak/Waldowski.

Po krótkim odpoczynku przystąpiliśmy do drugiego meczu, tym razem z pierwszym zespołem Kusego. Spodziewaliśmy się bardzo zaciętego pojedynku, gdyż rywale to nasz sąsiad w tabeli i pierwszy mecz tych drużyn, rozegrany w grudniu, zakończył się remisem. Oczekiwania zdecydowanie się potwierdziły i przez cały mecz wynik był bardzo wyrównany.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 9:9 a punkty dla UKS Top zdobyli: Marysia Klepacz, Nikodem Waldowski, Nataniel Marjanek oraz Kacper Kozak - po 2 oraz para deblowa: Marjanek/Waldowski.
Były to mecze nr 15 i 16 w bieżącym sezonie. W tej chwili plasujemy się na 6-7 miejscu w tabeli a do rozegrania zostały nam jeszcze dwa pojedynki w Świeciu z ŚKTS oraz w Solcu z Krajną Sępólno Krajeńskie. W międzyczasie odbywać się będą Mistrzostwa Województwa we wszystkich kategoriach wiekowych, gdzie również wystąpią nasi reprezentanci.

toptoptoptoptop