Soleckie Wiadomości z Ratusza - co w najnowszym numerze?

Fragment pierwszej strony z winietą

Na 14 lipca zaplanowano wybory uzupełniające do rady miejskiej, w których sześć komitetów wyborczych zarejestrowało swoich kandydatów. Rada miejska podczas czwartej sesji, która odbyła się 21 czerwca uchwaliła tekst jednolity uchwały o przeprowadzeniu budżetu obywatelskiego. Od 27 czerwca obowiązują nowe taryfy za dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków. Związek Miast Polskich ma nowego prezesa. Te informacje znajdziemy na pierwszej stronie najnowszego wydania Soleckich Wiadomości z Ratusza, które ukazało się 5 lipca. A co jeszcze w numerze?

Na stronie drugiej zamieściliśmy nazwiska mieszkańców ubiegających się o mandat radnego w wyborach uzupełniających. Piszemy też o nowej usłudze dla seniorów i wyborze solecczanina na przewodniczącego Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

Na stronie trzeciej dwa dokończenia tekstów ze strony pierwszej - relacji z sesji rady miejskiej oraz o nowych taryfach za wodę i ścieki.

Stronę czwartą rozpoczyna materiał pod tytułem „Realizujmy swoje marzenia”. Dowiemy się z niego, co trzeba zrobić, aby zostać bibliotekarzem roku. Kolejny tekst informuje o wydarzeniach z ostatniego tygodnia roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 4.

Jako że w tym roku Klub Sportowy Unia Solec Kujawski świętuje setne urodziny, nie mogło zabraknąć odniesień do tej ważnej dla naszej społeczności rocznicy. Na stronie piątej drukujemy informacje o początkach klubu, a także o jubileuszowej wystawie otwartej z tej okazji w soleckim muzeum.

W „Kulturalnym przekładańcu” na stronie szóstej wiadomości z Soleckiego Centrum Kultury – między innymi o zakończeniu zajęć w sekcjach SCK i nocy świętojańskiej. Są także zaproszenia na turniej tenisa stołowego i zabawę taneczną z zespołem Etna oraz do udziału w zajęciach wakacyjnych.

Na stronie siódmej ponownie robi się jubileuszowo. Piszemy o uroczystości z okazji stulecia soleckiej Unii, wyróżnionych piłkarzach, działaczach i osobach wspierających działalność klubu. Informujemy o lipcowych wydarzeniach w Ośrodku Sportu i Rekreacji i kolejnych medalach młodych badmintonistów.

Strona ósma poświęcona jest budżetowi obywatelskiemu. Burmistrz powołał zespół roboczy do spraw udzielania informacji i przeprowadzenia konsultacji projektów. Znajduje się tam również harmonogram czynności związanych z realizacją budżetu obywatelskiego.

W numerze są jeszcze obwieszczenia burmistrza w sprawie wyborów uzupełniających. Dowiemy się z nich o granicach okręgu wyborczego i obwodu głosowania. Ponadto kilka zdań o sukcesach uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 oraz działalności Centrum usług Społecznych i biblioteki. Wydrukowaliśmy też tabele z nowymi taryfami za wodę i ścieki.

Wersja mp4 poniżej:

Pierwsza strona