Transport na szczepienia - wniosek i oświadczenie

Ampułki i strzykawka

W naszej gminie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00 pod numerem 52 387 01 29 działa infolinia dla mieszkańców na temat transportu na szczepienia przeciwko wirusowi SARS-CoV-2.

Chcąc zapewnić transport na szczepienie należy wypełnić wniosek, który jest dostępny TUTAJ oraz w zakładce COVID. Oprócz tego wnioski można pobrać w punkcie informacyjnym w urzędzie oraz w punktach szczepień: Przychodnia Solmed (ul. Powstańców 7a), Przychodnia Rodzinna (ul. Piastów 1a) i Prywatnym Gabinecie Lekarskim (ul. Zbożowa 19). Osobami uprawnionymi do dowozu są:

- osoby niepełnosprawne, tj. posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N (problemy z poruszaniem się i choroby neurologiczne) lub odpowiednio I grupę z tymi schorzeniami,

- osoba mająca obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień.

Wniosek należy złożyć w urzędzie lub w punkcie szczepień w terminie co najmniej 7 dni przed wyznaczoną datą szczepienia.

W wypadku rezygnacji z transportu na zaplanowane szczepienie należy poinformować o tym dzwoniąc na infolinię – 52 387 01 29.