Tymczasowa zmiana organizacji ruchu!

ruch

UWAGA MIESZKAŃCY! 

Tymczasowa zmiana organizacji ruchu!

Na terenie miasta w części staromiejskiej  będą prowadzone równocześnie dwie inwestycje:

1. „Przebudowa drogi wojewódzkiej ul. Żeglarska wraz z uruchomieniem przeprawy promowej przez Wisłę na wysokości Solca Kujawskiego i Czarnowa”

2.  „Rewitalizacja Placu Jana Pawła II w Solcu Kujawskim oraz ulic przyległych”

 

W związku z tym wprowadzony zostanie projekt czasowej organizacji ruchu. Przewidywany termin wprowadzenia organizacji: ok. 10 maja br.

Etap I przewiduje prowadzenie robót na Placu Jana Pawła II bez „wejścia” na ulicę Toruńską. Przez cały okres trwania robót, na ul. Tadeusza Kościuszki i ul. Wolności zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy, na całym odcinku tych ulic będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się. W związku z prowadzeniem robót na ulicy Żeglarskiej na odcinku od           ul. Tadeusza Kościuszki a ul. Bydgoską ruch będzie jednokierunkowy.

Etap II przewiduje prowadzenie robót na Placu Jana Pawła II wraz z „wejściem” na ulicę Toruńską. Wymusza to ograniczenie ruchu na ul. Toruńskiej. Na odcinku ulicy Bydgoskiej od ul. Św. Stanisława do ul. 23 Stycznia zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy, dodatkowo na tym odcinku będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się.

W załączeniu schematy projektowanych kierunków ruchu.

 

Dodatkowo zajdzie konieczność wprowadzenia zmiany trasy przejazdów autobusów PKS. Wyłączone zostaną przystanki autobusowe na Placu Jana Pawła II, przystanek na ul. Bydgoskiej 29 oraz przystanek na ul. Toruńskiej 8. Na ul. Ks. Piotra Skargi za skrzyżowaniem z ul. Targową wyznaczony zostanie tymczasowy przystanek autobusowy. (patrz schemat)   

 

Prosimy i apelujemy o zwrócenie szczególnej uwagi na nowe znaki drogowe,  ograniczające prędkość, zakazujące zatrzymywania się i na inne znaki w czasowej organizacji ruchu.

Za utrudnienia przepraszamy

ruch

 

ruchruchruch