W programie "Samorządni"

Przed kamerą.

Bezpieczeństwo, turystyka i wypoczynek, rekreacja – tak można pogrupować inwestycje zaplanowane w naszej gminie na ten rok o czym w programie Telewizji Bydgoszcz „Samorządni” mówiła burmistrz Teresa Substyk. W programie emitowanym w co drugi poniedziałek o godz.. 19.00 można posłuchać o zagadnieniach istotnych z punktu widzenia samorządów. W programie z 9 stycznia prezydent Grudziądza, burmistrzowie Solca, Tucholi i Rypina oraz wójt Sicienka mówili o tym, co czeka samorządy w 2023 r. Burmistrz, podczas wejścia na żywo realizowanego w naszej szkole muzycznej, wspomniała o inwestycjach drogowych, wymianie oświetlenia, zagospodarowaniu terenów nadwiślańskich, skweru przy muzeum, a także terenu po Nasycalni, który gmina zrewitalizowała i przywróciła miastu umożliwiając jego dalsze użytkowanie. Mówiła też o planach odnowienia elewacji zabytkowego budynku szkoły muzycznej oraz o planach instalowania na budynkach publicznych paneli fotowoltaicznych, co pozwoli na zmniejszenie kosztów utrzymania tych obiektów. Dodała, że będziemy realizowali te inwestycje, na które otrzymamy dofinansowanie. Kolejnym źródłem pozyskiwania środków jest sprzedaż gminnych nieruchomości - działek budowlanych, gruntów w Parku Przemysłowym, mieszkań. Cały program do obejrzenia na stronie TV Bydgoszcz.