Zapraszamy na Dni Solca Kujawskiego

Rynek po rewitalizacji.

W miniony weekend (14-15 maja) mogliśmy po raz pierwszy od zakończenia rewitalizacji rynku sami przekonać się, jakie zaszły zmiany. Sporo solecczan zdecydowało się na odpoczynek w tym odmienionym centrum naszego miasta. Na ławeczkach zasiedli i młodzi i starsi solecczanie, dzieciaki bawiły się przy fontannach, przy stojakach „cumowały” rowery. Rynek odwiedzały też całe rodziny – dziadkowie ze swoimi dziećmi i wnukami. Jest to po prostu również miejsce spacerowe. 4 czerwca będzie kolejna okazja do odwiedzenia rynku. Doskonałym pretekstem może być zaplanowany na ten dzień na godz. 12.00 koncert Kameralnej Orkiestry Akordeonowej Arti Sentemo. Jest to jedno z wydarzeń w ramach tegorocznych Dni Solca Kujawskiego. Kolejne to koncerty 5 czerwca na scenie koło Ośrodka Sportu i Rekreacji – wystąpią Smolasty, Dede Negra i Mirage&Joko. Występy przygotowało również Soleckie Centrum Kultury. Na dwa dni do Solca (4 i 5 czerwca) przyjadą też food trucki na Festiwal Samków Food Trucków. Zaparkują one przy OSiR. Szczegóły na plakacie.

Сердечно запрошуємо долучитись до святкування Днів Сольця Куявського ! На Вас очікують, в тому числі:
4 червня (субота) о 12.00 год. - виступ аккордеонного оркестру Arti Sentemo за адресою на площі Plac Jana Pawła II.
4-5 червня з 12.00 год. - Фестиваль Смаків біля осередку спорту та рекреації OSIR (адреса: ul. gen. Stefana Roweckiego “Grota”, 3). 
5 червня - виступи артистів, атракціони, Фестиваль кольорів, безкоштовна солодка вата для дітей та ще багато іншого цікавого теж біля Осередку спорту та рекреації OSIR. Повна програма знаходиться тут:

Plakat